+48 888 170 701, +48 690 224 761 info@wemoove.pl

Zaloguj się

Zarejestruj się

Po stworzeniu konta będziesz miał możliwość śledzenia statusu swojej płatności oraz uzyskania jej potwierdzenia oraz dodać ocenę pakietu, w którym brałaś/-eś udział.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Data urodzenia*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Utworzenie konta oznacza, że zapoznałeś się z regulaminem korzystania z serwisu oraz jego polityką prywatności.
Proszę zaznaczyć zgodę potwierdzającą zapoznanie się z warunkami korzystania z serwisu.

Masz już konto?

Zaloguj się
+48 888 170 701, +48 690 224 761 info@wemoove.pl

Zaloguj się

Zarejestruj się

Po stworzeniu konta będziesz miał możliwość śledzenia statusu swojej płatności oraz uzyskania jej potwierdzenia oraz dodać ocenę pakietu, w którym brałaś/-eś udział.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Data urodzenia*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Utworzenie konta oznacza, że zapoznałeś się z regulaminem korzystania z serwisu oraz jego polityką prywatności.
Proszę zaznaczyć zgodę potwierdzającą zapoznanie się z warunkami korzystania z serwisu.

Masz już konto?

Zaloguj się

Hawaje

0
Podróże
Od7,800 zł
Imię i nazwisko*
Adres e-mail *
Numer telefonu*
Twoje zapytanie*
* Zgadzam się z warunkami serwisu (RODO) oraz jego polityką prywatności.
Proszę zaznaczyć zgodę potwierdzającą zapoznanie się z warunkami korzystania z serwisu.
Dodaj do mojej listy życzeń

Dodanie to listy życzeń wymaga założenia konta

2193

Dlaczego wybrać nas?

Masz jakieś pytania?

Nie bój się kontaktu z nami. Rozjaśnimy Ci wszelkie wątpliwości i odpowiemy na najbardziej oczywiste pytania! W końcu kto pyta, nie błądzi.
+48 888 170 701

info@wemoove.pl

11 dni / 10 nocy
08-18 października 2021
USA
Wielkość grupy: 8-13 osób
Opis pakietu

Z czym zazwyczaj kojarzą się nam Hawaje? Przede wszystkim z egzotyczną roślinnością, rajskimi plażami i widokiem surferów lekko mknących po lazurowej wodzie. Bez wątpienia Hawaje urzekają swym pięknem. Ale oprócz błogiego relaksu na wspaniałych plażach oferują o wiele więcej: malowniczą scenerię z wulkanami, kanionami, wodospadami oraz klifami, na których można uprawiać trekking.

Zabieramy Was w podróż do raju. Niezapomniane chwile przeżyjemy na wyspie Hawaiʻi zwaną Big Island. Jest to jedna  z 8 wysp archipelagu położonego w Polinezji na Oceanie Spokojnym. Według legendy narodziła się ona w wyniku walki dwóch potężnych bóstw: bogini wulkanów Pele i półboga Kamapula.

Bez wątpienia Hawaje urzekają swym pięknem. Tym razem zaoferują nam jeszcze coś dodatkowego. Otóż będziemy świadkami najbardziej prestiżowych zawodów triathlonowych na świecie o nazwie IRONMAN World Championship! Z jednej strony to będzie okazja do kibicowania triathlonistom, dzięki czemu w pełni poczujemy atmosferę rywalizacji, z drugiej strony sami będziemy mieli okazję potrenować pod czujnym okiem triathlonisty Wojtka. Wojtek jest naszym koordynatorem i sam kiedyś brał udział w zawodach na tychże mistrzostwach!

Nie zabraknie nam także czasu na beztroski wypoczynek na plaży wśród egzotycznej roślinności, przepięknych wodospadów i malowniczej scenerii, jaką nam oferuje  ten wulkaniczny archipelag.

Termin:

08-18 października 2021  POTWIERDZONY

Miejsce i godzina spotkania:

KONA, (Google Map), godz. 18:00

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie w pokoju wieloosobowym z prywatną łazienką
 • Transport na miejscu
 • Kolację powitalną i pożegnalną
 • Wycieczka na Maunakea 4200 m n.p.m.
 • Opiekę polskiego koordynatora
 • Ubezpieczenie AXA - KL, NNW
 • Obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • Obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróż

Cena nie zawiera:

 • Przelotu
 • Posiłków i napojów niewymienionych powyżej
 • Pamiątek, które wrócą w Twoim plecaku do domu

Wspólna kasa - 120 USD

 • Wycieczki opcjonalne
 • Paliwo
 • Inicjatywy, na które zgodzili się wszyscy uczestnicyWspólna kasa powstaje na miejscu, poprzez wpłacenie koordynatorowi kwoty w wys. 120 USD. W zależności od potrzeb na miejscu kwota może się różnić, ale w każdym przypadku niewykorzystana różnica zostanie zwrócona.
Czego się spodziewać?
100%
Przygoda
80%
Sport
20%
Kultura
50%
Relaks
 • Piękne widoki
 • Podróż życia
 • Natura
 • Wizy – nie wymagana jest wiza amerykańska
Szczegółowy plan pakietu

Dzień 1Check in Kailua-Kona

Transfer z lotniska do naszej bazy noclegowej.
Po kolacji udamy się na wieczorny spacer. Przy okazji skosztujemy lokalnych trunków, które pomogą nam zrelaksować się po ciężkiej podróży.

Powitalny obiad i kolacja wliczone są w cenę wycieczki. Inne posiłki i dodatkowe napoje opłacamy we własnym zakresie.

Dzień 2Puʻuhonua o Hōnaunau National Historical Park

07:00 Pobudka, śniadanie.
Wsiadamy do naszych samochodów i udajemy się na zachodnie wybrzeże do Puʻuhonua o Hōnaunau National Historical Park, gdzie poznamy polinezyjską historię. Zobaczymy rekonstrukcję drewnianej osady, która jest zlokalizowana w uroczej zatoczce. Oprócz niej warte obejrzenia są mury ze skały lawowej, tajemnicze posągi, a także czarny piasek, z którego zdają się strzelać w niebo palmy kokosowe. Następnie pojedziemy do jednej z lokalnych plantacji kawy, aby skosztować kilku jej odmian. Po południu przewidziane jest plażowanie i krótki bieg wzdłuż plaży dla relaksu.

Posiłki i napoje opłacamy we własnym zakresie. Koszty transportu i paliwa pokryte zostają ze wspólnej kasy.

Dzień 3 Ironman World Championship

Dzisiaj udamy się do Kona. Jest to miejscowość, w której co roku odbywają się największe i najbardziej prestiżowe zawody triathlonowe na świecie – IRONMAN World Championship. Specjalnie wybraliśmy taki termin wyjazdu, abyśmy mogli stać się częścią tego sportowego wydarzenia. W czasie trwania zawodów pozamykane są drogi, więc cały dzień spędzimy w Kona. Będziemy mogli obserwować zmagania zawodników i wspólnie im kibicować. Koordynator Wojtek brał kiedyś udział w tych prestiżowych zawodach, więc będziemy mieli okazję posłuchać jego wspomnień. Obiad zjemy w lokalnej restauracji. Potem udamy się na plażę, żeby spróbować swoich sił w różnych sportach wodnych lub żeby po prostu poleżeć i poopalać się.

Posiłki i napoje opłacamy we własnym zakresie.

Dzień 4 Doliny Pololū i Beach Pololū

Dzisiaj przed śniadaniem wspólnie pobiegamy, żeby rozpocząć dzień na sportowo. Natomiast po posiłku udamy się na Beach Pololū , która jest najbardziej wysuniętym na północ miejscem w dolinie Pololū. Ta wspaniała i dzika dolina znajduje się na czele wybrzeża Kohala. Jest to najstarsza część wyspy, charakteryzująca się głębokimi dolinami i niezwykle malowniczymi plażami. Odległość od punktu widokowego do dna doliny wynosi 150 metrów. Ze wspomnianego punktu widokowego roztacza się wspaniały widok na całą dolinę oraz imponujących rozmiarów klify morskie. Planujemy zejść tutaj na plażę, na której odpoczniemy i będziemy mogli napawać się pięknymi widokami. Woda w tym miejscu jest niezwykle niebezpieczna, w związku z czym niedoświadczeni pływacy i surferzy w ogóle nie powinni do niej wchodzić.
Posiłki i napoje opłacamy we własnym zakresie.

Dzień 5Mauna Kea Summit Adventures

Rankiem zaraz po śniadaniu pojedziemy na jedną z pobliskich plaż – Anaeho’omalu Beach. Dzisiejsze plażowanie rozpoczniemy rozgrzewką i krótkim biegiem . Dla wytrwałych błyskawiczny kurs pływania poprowadzi nasz koordynator Wojtek. Około południa wyruszymy na spotkanie z Mauna Kea Summit Adventures. Specjalnym vanem z napędem 4×4 pojedziemy do jednego z najpiękniejszych miejsc, aby zobaczyć zachód słońca. Po drodze zaliczymy postój aklimatyzacyjny na wysokości około 3000 m n.p.m. W czasie postoju zjemy lunch. Zachód słońca zaś będziemy mogli podziwiać ze szczytu Maunakea, który liczy sobie 4200 m n.p.m. Potem zjedziemy kawałek na dół do miejsca, w którym lepiej nam się będzie oddychać. Tam też przez olbrzymie teleskopy będziemy mogli podziwiać gwiazdy. Cała wyprawa potrawa około 7,5 – 8,5 godzin.

Posiłki i napoje opłacamy we własnym zakresie.

Dzień 6Hilo

Dzisiaj wyjątkowo nie planujemy żadnych porannych aktywności i od razu po śniadaniu przejeżdżamy przez centralną część wyspy w kierunku Hilo. Po drodze zatrzymamy się przy jaskini Kaumana Caves. Drugim punktem naszej dzisiejszej wycieczki będzie wodospad Rainbow Falls, spod którego następnie udamy się do Pacific Tsunami Museum w Hilo. Potem nastąpi przerwa na lunch, a po niej czas na spacer po miejscowości Hilo. Po południu udamy się do kolejnego ciekawego miejsca, jakim jest wodospad Akaka Falls. Powrót do hotelu planujemy w godzinach wieczornych.

Posiłki i napoje opłacamy we własnym zakresie.

Dzień 7Hiilawe Falls

Wczesnym rankiem przed śniadaniem zrobimy sobie lekki trening, nadrabiając tym samym wczorajsze zaległości. Dzisiaj też w ramach relaksu udamy się do doliny Waipio. „Waipio” w języku hawajskim znaczy: zakrzywiona woda. Majestatyczna dolina Waipio z uroczym wybrzeżem Hamakua skrywa niezliczoną ilość wodospadów, które w całości tworzą zjawiskowy obraz. Tam też zobaczymy najsłynniejszy z wodospadów o nazwie Hiilawe Falls. Wieczorem udamy się do hotelu.

Posiłki i napoje opłacamy we własnym zakresie.

Dzień 8Hawaii Tropical Botanical Gardens

Hawaje są wyjątkowe ze względu na różnorodność stref klimatycznych. Jest ich tu aż 20! Big Island jest niesamowicie zróżnicowana również pod względem przyrody. Wschodnią część wyspy porastają lasy deszczowe, na stokach Mauna Kei występuje tundra, natomiast w południowej części wyspy pojawia się pustynia. Nie brakuje tutaj pięknej i egzotycznej roślinności, dlatego grzechem byłoby nie zobaczyć na żywo ogrodu botanicznego Hawaii Tropical Botanical Gardens. Jest on nazywany muzeum żywych roślin. Po południu wrócimy do hotelu. Dla chętnych pojawi się jak zwykle okazja do biegu lub do skorzystania z kolejnej lekcji pływania.

Posiłki i napoje opłacamy we własnym zakresie.

Dzień 9Parku Narodowym Wulkany Hawai

Dzisiaj czeka nas bardzo intensywny dzień. Spędzimy go w Parku Narodowym Wulkany Hawajskie. Park ten w sumie zajmuje powierzchnię 333 000 akrów i od roku 1987 jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na początku odwiedzimy system tuneli Nahuku, który tworzą liczne 500-letnie tunele oraz jaskinie. Po kładkach i przy świetle lamp będziemy się poruszać ścieżką o długości 120 metrów. Została ona przygotowana specjalnie dla niedoświadczonych grotołazów. W następnym etapie naszej wędrówki przejdziemy do krateru Halemaumau, miejsca pięknego i niebezpiecznego zarazem. Obszar ten jest bardzo aktywny sejsmicznie. 10 lat temu odnotowano tu kilka poważnych erupcji wulkanu. Krater, we wnętrzu którego według legend mieszkała wspomniana już bogini wulkanów Pele, zachwyca swoją surowością i iście kosmicznym wyglądem. Tak naprawdę Hawaje nie istniałyby, gdyby nie ciągła aktywność wulkaniczna. Po zmroku udamy się do Lava Viewing Area. Jeśli będziemy mieć szczęście, uda nam się zobaczyć lawę wypływającą z wnętrza wulkanu i zaraz potem wpadającą do oceanu. Ta rozgrzana do 1000 stopni Celsjusza płynna skała i jej niszczycielska moc mają w sobie coś magicznego, coś, co na długo zapada w pamięć.

Posiłki i napoje opłacamy we własnym zakresie.

Dzień 10 Hapuna Beach

Dziś obowiązkowo wstajemy bardzo wcześnie, żeby nie przegapić wschodu słońca pośrodku niczego! Warto zadać sobie trud porannej pobudki, aby móc być świadkiem wyjątkowego spektaklu ze słońcem w roli głównej. Potem tradycyjnie udamy się na nasz poranny trening i śniadanie. Dzisiaj plażujemy na jednej z najpiękniejszych plaż na wyspie. Nosi ona nazwę Hapuna Beach. Wieczór natomiast spędzimy na pożegnalnej kolacji, wspominając wspólnie spędzone chwile.

Pożegnalna kolacja wliczona w cenę wycieczki. Inne posiłki i napoje opłacamy we własnym zakresie.

Dzień 11Check out -

I jak zawsze nadchodzi chwila pożegnania, ale jesteśmy pewni, że jeszcze kiedyś spotkamy się gdzieś na krańcach świata!

Informacje dodatkowe

Program pakietu może ulec zmianie w porównaniu do powyższego z powodów od nas niezależnych (warunki klimatyczne, strajki, sytuacja polityczna etc.).

Mapa

Galeria