+48 888 170 701, +48 690 224 761 info@wemoove.pl

Zaloguj się

Zarejestruj się

Po stworzeniu konta będziesz miał możliwość śledzenia statusu swojej płatności oraz uzyskania jej potwierdzenia oraz dodać ocenę pakietu, w którym brałaś/-eś udział.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Data urodzenia*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Utworzenie konta oznacza, że zapoznałeś się z regulaminem korzystania z serwisu oraz jego polityką prywatności.
Proszę zaznaczyć zgodę potwierdzającą zapoznanie się z warunkami korzystania z serwisu.

Masz już konto?

Zaloguj się
+48 888 170 701, +48 690 224 761 info@wemoove.pl

Zaloguj się

Zarejestruj się

Po stworzeniu konta będziesz miał możliwość śledzenia statusu swojej płatności oraz uzyskania jej potwierdzenia oraz dodać ocenę pakietu, w którym brałaś/-eś udział.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Data urodzenia*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Utworzenie konta oznacza, że zapoznałeś się z regulaminem korzystania z serwisu oraz jego polityką prywatności.
Proszę zaznaczyć zgodę potwierdzającą zapoznanie się z warunkami korzystania z serwisu.

Masz już konto?

Zaloguj się

K2 base camp+Gondogoro

0
Wyprawy
Od15,000 zł
Imię i nazwisko*
Adres e-mail *
Numer telefonu*
Twoje zapytanie*
* Zgadzam się z warunkami serwisu (RODO) oraz jego polityką prywatności.
Proszę zaznaczyć zgodę potwierdzającą zapoznanie się z warunkami korzystania z serwisu.
Dodaj do mojej listy życzeń

Dodanie to listy życzeń wymaga założenia konta

3872

Rezerwuj

20 dni / 19 nocy
8-28 lipca 2024
Polska
Pakistan
Wielkość grupy: 6-13 osób
Opis pakietu

Marzysz o tym, by na własne oczy zobaczyć najwyższe góry świata? Chcesz pojechać do kraju,w którym wszystko  może się zdarzyć?  Nie ma tam utartych szlaków, więc każda wyprawa jest inna. Pakistan, bo o nim mowa,  wypełniony jest duchem wielkiego himalaizmu. To tam Polacy zapisali się na kartach historii. Każdy kamień na drodze opowiada o losach ludzi, którzy pragnęli spełniać swoje marzenia.

Zapraszamy was na rekonesansowy wyjazd, na którym wszyscy będziemy mogli poczuć ducha najwyższych gór świata. Zobaczymy szczyty Broad Peak (8047 m), Gasherbrum I (8068 m), Gasherbrum II (8035 m) i powędrujemy przez  lodowiec Baltoro  szlakiem wielkich himalaistów, aż do bazy pod K2. W najwyższym punkcie trasy zmierzymy się z wysokością 5680 m n.p.m. (przełęcz Gondogoro). Jeśli masz dobrą kondycję, inspirują Cię ludzie żyjący pasją, marzysz o aktywnym spędzaniu czasu, pokonywaniu słabości i prawdziwie wysokogórskiej atmosferze, ten wyjazd jest dla Ciebie.  Ponadto musisz posiadać mnóstwo samozaparcia i chęci do walki z trudnościami.   Zostań częścią rekonesansowej ekipy Wemoove Pakistan 2021.

Termin:

8-28 lipca 2024
DO POTWIERDZENIA
  Daj mi znać, kiedy będzie potwierdzony.

Miejsce i godzina spotkania:

Warszawskie lotnisko, (Google Map)

Cena zawiera:

 • -trekking do bazy pod K2, przejście przez przełęcz Gondogoro oraz powrót do Islamabadu
 • -lokalnych przewodników i tragarzy (max 15kg na osobę)
 • -obiady i noclegi w namiotowych obozach podczas wyprawy
 • - Lot do Skardu i z powrotem
 • Opiekę polskiego koordynatora oraz usługi lokalnych przewodników
 • Opłaty tragarzy do noszenia osobistego bagażu, którego limit wynosi maksymalnie 20kg na jedną osobę podczas całej wyprawy
 • zakwaterowanie w pokoju wieloosobowym w miejscach, w których śpimy w hotelach (Islamabad/Skardu/Chillas)
 • Pełne wyżywienie (śniadanie, lunch, obiadokolacja) oraz gorące napoje i gorącą wodę do picia podczas całej wyprawy
 • Ubezpieczenie UNIQA - KL, NNW
 • Obowiązkową opłatę na rzecz państwowego Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (TFG) uiszczaną za każdego uczestnika
 • Obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

Cena nie zawiera:

 • Przelotu do Islamabad
Czego się spodziewać?
100%
Przygoda
90%
Sport
80%
Kultura
5%
Relaks
 • Nieskazitelna natura
 • K2 góra Polaków
 • Odmienne kultury

Sprzęt:

 • Bielizna podstawowa· Syntetyczna krótka bielizna (1-2 pary): bielizna bez bawełny · Lekka długa bielizna (1-2 pary): koszula z długimi rękawami i długie spodnie · Gruba długa bielizna (1 para) · Syntetyczna koszula z krótkim rękawem (1-2 Sztuki)
 • Warstwy pośrednie· Kurtka Soft Shell · Spodnie Soft Shell: bardzo oddychające i wodoodporne · Lekkie spodnie nylonowe
 • Odzież wiatroodporna / przeciwdeszczowa· Kurtka Hard Shell z kapturem: wodoodporna i oddychająca kurtka typu shell · Spodnie Hard Shell: wodoodporne i oddychające spodnie typu shell
 • Odzież ciepła· Gruba ocieplana kurtka puchowa z kapturem · Spodnie ocieplane
 • Nakrycia głowy· Ciepła czapka: czapka syntetyczna lub wełniana (czapka narciarska) · Kominiarka: do ochrony szyi i twarzy przy silnym wietrze · Czapka z daszkiem lub inny kapelusz przeciwsłoneczny: aby ochronić twarz/szyję przed słońcem w upalny dzień · Bandana lub Buff: do ochrony szyi/twarzy przed słońcem
 • Okulary· Okulary Glacier: pełna ochrona z osłonami bocznymi lub zawijanymi · Gogle narciarskie: do noszenia w przypadku silnego wiatru – (opcjonalnie)
 • Rękawice· Lekkie syntetyczne rękawice bazowe: do noszenia w ciepłe dni · Rękawiczki Soft Shell: do noszenia przy umiarkowanym zimnie/wietrze · Rękawice typu Shell z ocieplaną wyściółką: do noszenia podczas silnych mrozów/silnego wiatru
 • Obuwie· Skarpety liniowe (3 pary) · Skarpety wełniane lub syntetyczne (3 pary) · Buty turystyczne/buty: wygodne buty · Stuptuty (opcjonalnie) · Botki (opcjonalnie)
 • Wyposażenie do spania· Śpiwór: przystosowany do co najmniej -20° · Samopompująca karimata do spania · Zatyczki do uszu
 • Sprzęt alpinistyczny· Plecak trekkingowy/wspinaczkowy: ok. 35 l · Worki kompresyjne: do zmniejszania objętości śpiwora, kurtki puchowej · Pokrowiec przeciwdeszczowy na plecak (opcjonalnie) · Kijki trekkingowe z koszami na śnieg: regulowane · Latarka czołowa: z 2 dodatkowymi kompletami nowych baterii · Uprząż · Raki · Jumar
 • Torby podróżne· Duże torby typu North Face z kłódkami (2): do transportu sprzętu w górach, bez twardych boków i kół
 • Inne wyposażenie· Butelki na wodę (2): butelki z szeroką szyjką o pojemności 1 litra · Parki na butelki z wodą (2): w pełni ocieplane, zapinane na suwak · Filtry do wody · Filtr przeciwsłoneczny: SPF 50 lub lepszy · Osłona ust (2 sztyfty): SPF 30 lub lepszy · Kosmetyczka: zawiera szczoteczkę do zębów, pastę do zębów, papier toaletowy, chusteczki dla niemowląt i środek do dezynfekcji rąk (2 małe butelki) · Mała osobista apteczka pierwszej pomocy: zawiera taśmę sportową, plastry, ibuprofen, środki do pielęgnacji pęcherzy itp. (opcjonalnie) · Leki i recepty: osobiste leki, antybiotyki (azytromycynę itp.), leki wysokościowe, takie jak Diamox itp. (Opcjonalnie) · Chusteczki do nosa/bandany (opcjonalnie) · Kserokopia paszportu
Szczegółowy plan pakietu

Dzień 1Przylot i zakwaterowanie w Islamabadzie

Zakwaterowanie w hotelu w Islamabadzie, a po nim powitalna kolacja, na której omówimy szczegóły wyjazdu i będziemy mieli chwilę, aby poznać się nawzajem. Przed nami wspólna długa wyprawa, w której każdy uczestnik odegra ważną rolę. Nic tak dobrze nie nauczy nas pracy w zespole, jak góry. To będzie świetna okazja, żeby dowiedzieć się czegoś nowego o sobie i innych.

Powitalny obiad, nocleg w hotelu oraz transport z lotniska wliczone są w cenę wycieczki. Inne posiłki i napoje są dodatkowo płatne.

Dzień 2Islamabad – Skardu lub Chillas (550 – (1265) 2228 m n.p.m.)

W zależności od warunków pogodowych czeka nas podróż samochodem przez Karakorum Highway do Chillas lub bezpośredni lot do Skardu. Karakorum Highway to droga łącząca Pakistan i Zachodnie Chiny. Stanowi ona jedną z najpiękniejszych górskich dróg, będącą częścią starożytnego Jedwabnego Szlaku. Nocleg przewidziany jest w hotelu w Chillas, skąd następnego dnia wyruszymy do Skardu.

Transport, posiłki i zakwaterowanie wliczone są w cenę wycieczki.

Dzień 3Skardu 2228 m n. p. m.)

Ten dzień poświęcimy na przejazd z Chile do Skardu oraz przygotowanie do trekkingu. Nocleg przewidziany jest w hotelu w Skardu.
Transport, posiłki i zakwaterowanie wliczone są w cenę wycieczki.

Dzień 4 Askole (3048 m n. p. m.)

Przejazd samochodami terenowymi do Askole. Miejscowość ta stanowi ostatnią osadę na trasie. Dalej czekają nas już tylko noclegi w specjalnie przygotowanych do tego celu bazach. Trasa prowadząca do miasteczka to górska droga, często pozarywana. Utrzymywana jest ona jedynie przez lokalną ludność. Przejedziemy nią około 130km i zajmie nam to 6-7 godzin. Stąd następnego dnia rozpoczniemy trekking.
Transport, posiłki oraz nocleg w Askole Camp wliczone są w cenę wycieczki.

Dzień 5Askole - Jhol (3048 - 3480 m n. p. m.)

W tym dniu czeka nas około 6-7 godzin trekkingu w celu dotarcia do pierwszego obozu. Na początku trasa jest stosunkowo płaska. Idąc lewą stroną doliny dojdziemy do czoła rozciągającego się przez ponad 60 km lodowca Biafo. Lodowiec ten wraz z krzyżującym się z nim lodowcem Hispar tworzy najdłuższy na świecie system lodowcowy, zlokalizowany poza terenami polarnymi. Przed jego czołem przejdziemy na stromą ścieżkę, która doprowadzi nas do obozu Jhola.

Posiłki, tragarze oraz zakwaterowanie w namiotach podczas trekkingu wliczone są w cenę wycieczki.

Dzień 6Jhola – Paiju (3480- 3750 m n. p. m.)

Z obozu Jhola wydostaniemy się doliną wydrążoną przez rzekę Braldo. Zasila ją woda z lodowca Baltoro. Tego dnia czeka nas 6-7 godzin marszu. Wreszcie rozpoczniemy wędrówkę przez prawdziwe serce Himalajów. Zobaczymy między innymi sześciotysięczną wieżę Biaho oraz marzenie każdego wspinacza, czyli grupę szczytów Trango ze słynną 1200m gładką pionową ścianą. Pierwsze polskie wejście na ten szczyt należy do Wojciecha Kurtyki i miało miejsce w 1988 roku. Kolejnym polskim wspinaczom udało się je powtórzyć dopiero w 2012 roku.

Posiłki, lokalni tragarze oraz zakwaterowanie w namiotach podczas trekkingu wliczone są w cenę wycieczki.

Dzień 7Paiju - Urdukas (3750 - 4130 m n. p. m.)

Za Paiju wchodzimy na lodowiec Baltoro i mijamy ostatnią zieloną oazę na trasie. Powstała ona na bocznej morenie lodowca. Tego dnia dotrzemy na wysokość 4130 m n. p. m. i zatrzymamy się na aklimatyzację w obozie Urdukas.

Posiłki, lokalni tragarze oraz zakwaterowanie w namiotach podczas trekkingu wliczone są w cenę wycieczki.

Dzień 8Urdukas (4130 m n. p. m.)

Dzień ten przeznaczony jest na aklimatyzację. Po tygodniu wędrówki zatrzymujemy się, aby pozwolić organizmowi na regenerację i przyzwyczajenie się do wysokości.

Posiłki oraz zakwaterowanie w namiotach podczas trekkingu wliczone są w cenę wycieczki.

Dzień 9Urdukas – Gore II (4130 - 4500 m n. p. m.)

Z Urdukas będziemy pomału przemieszczać się wzdłuż lodowca Baltoro aż do obozu Gore, a następnie Gore II. Treking potrwa 6-7 godzin. Noc spędzimy w położonym na lodowcu obozie Gore II. Z tego miejsca zobaczymy szczyty Masherbrum, Gasherbrum IV oraz po raz pierwszy Broad Peak.

Posiłki, lokalni tragarze oraz zakwaterowanie w namiotach podczas trekkingu wliczone są w cenę wycieczki.

Dzień 10Gore II - Concordia (4500 - 4720 m n. p. m.)

Po około 4-5 godzinach trekkingu docieramy do Conordi – lodowego placu, w którym łączą się dwa lodowce otoczone ośmiotysięcznikami. Stąd zobaczymy najsłynniejszy widok na zbocza K2 oraz pozostałe pakistańskie ośmiotysięczniki, takie jak Broad Peak , Gasherbrum I oraz Gasherbrum II .

Posiłki, lokalni tragarze oraz zakwaterowanie w namiotach podczas trekkingu wliczone są w cenę wycieczki.

Dzień 11Concordia (4720 m n. p. m.)

Dzień ten przeznaczony jest na aklimatyzację oraz podziwianie pięknej panoramy serca Himalajów.

Posiłki oraz zakwaterowanie w namiotach podczas trekkingu wliczone są w cenę wycieczki.

Dzień 12Concordia – Baza pod K2 (4720 – 5135 - 4720 m n. p. m.) - Concordia

W tym dniu chętne osoby przejdą do bazy pod K2. Z tego miejsca wyruszają wyprawy na ośmiotysięczniki. My jednak wracamy i nocujemy w obozie Concordia, skąd następnego dnia wyruszymy w kierunku przełęczy.

Posiłki, lokalni tragarze oraz zakwaterowanie w namiotach podczas trekkingu wliczone są w cenę wycieczki.

Dzień 13Concordia – Ali Camp (4720 – 5100 m n. p. m.)

Wyruszamy z Concordia na nocleg w obozie przed przełęczą na wysokości 5100 m n. p. m. Trekking zajmie
około 4-6 godzin, w zależności od kondycji i poziomu aklimatyzacji uczestników.

Posiłki, lokalni tragarze oraz zakwaterowanie w namiotach podczas trekkingu wliczone są w cenę wycieczki.

Dzień 14Ali Camp (5100 m n. p. m.)

W obozie Ali Camp spędzamy dodatkową noc lub ruszamy od razu na przełęcz Gondogoro. Jest to dzień zapasowy na przejście przez przełęcz lub odpoczynek po przejściu najwyższego punktu trekkingu w obozie Hipsung
(wariant w zależności od pogody, kondycji i decyzji przewodnika oraz uczestników) .

Posiłki, lokalni tragarze oraz zakwaterowanie w namiotach podczas trekkingu wliczone są w cenę wycieczki.

Dzień 15Ali Camp – przełęcz Gondogoro - Hispung (5100 – 5680 - 4150 m n. p. m.)

Przejście przez przełęcz Gondogoro, która stanowi najwyższy punkt na trasie. Rozpościera się stamtąd piękny widok na Broad Peak , Gaszerbrumy oraz K2. Jest to trudny odcinek, a także powolny ze względu na znaczną wysokość. Przewidywany czas marszu wynosi od 10 do 12 godzin.

Posiłki, lokalni tragarze oraz zakwaterowanie w namiotach podczas trekkingu wliczone są w cenę wycieczki.

Dzień 16Dzień zapasowy do wykorzystania na dowolnym etapie wyjazdu.

Dzień 17Hispung - Saicho (4150 - 3400 m n. p. m.)

Schodzimy z lodowca i wracamy na cieplejsze i bardziej zielone obszary rolnicze.

Posiłki, lokalni tragarze oraz zakwaterowanie w namiotach podczas trekkingu wliczone są w cenę wycieczki.

Dzień 18Saicho – Hushe – Skardu (3400 – 2228 m n. p. m.)

To ostatni etap trekkingu. Schodzimy z Saicho do Hushe. Zajmie nam to około 5 godzin. Następnie pojedziemy samochodami terenowymi do Skardu (4-6 godzin przejazdu).

Transport posiłki i zakwaterowanie wliczone są w cenę wycieczki.

Dzień 19-20Skardu - Islamabad (2228 – 550 m n. p. m.)

Przejazd lub przelot do Islamabadu, a następnie pożegnalna kolacja, w czasie której skosztujemy przysmaków lokalnej kuchni. Potem będziemy mieli czas wolny na zwiedzanie stolicy Pakistanu.

Transport posiłki i zakwaterowanie wliczone są w cenę wycieczki.

Dzień 21Islamabad

zapasowy dzień na wypadek złej pogody lub konieczności poświęcenia większej ilości czasu na formalności w pierwszym dniu.

Zakwaterowanie i pożegnalna kolacja wliczone są w cenę wycieczki.

Dzień 22Wykwaterowanie – powrót kraju

Mapa

Galeria