+48 888 170 701, +48 690 224 761 info@wemoove.pl

Zaloguj się

Zarejestruj się

Po stworzeniu konta będziesz miał możliwość śledzenia statusu swojej płatności oraz uzyskania jej potwierdzenia oraz dodać ocenę pakietu, w którym brałaś/-eś udział.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Data urodzenia*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Utworzenie konta oznacza, że zapoznałeś się z regulaminem korzystania z serwisu oraz jego polityką prywatności.
Proszę zaznaczyć zgodę potwierdzającą zapoznanie się z warunkami korzystania z serwisu.

Masz już konto?

Zaloguj się
+48 888 170 701, +48 690 224 761 info@wemoove.pl

Zaloguj się

Zarejestruj się

Po stworzeniu konta będziesz miał możliwość śledzenia statusu swojej płatności oraz uzyskania jej potwierdzenia oraz dodać ocenę pakietu, w którym brałaś/-eś udział.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Data urodzenia*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Utworzenie konta oznacza, że zapoznałeś się z regulaminem korzystania z serwisu oraz jego polityką prywatności.
Proszę zaznaczyć zgodę potwierdzającą zapoznanie się z warunkami korzystania z serwisu.

Masz już konto?

Zaloguj się

Na dachu Afryki – Kilimandżaro

0
Wyprawy
Od12,200 zł
Imię i nazwisko*
Adres e-mail *
Numer telefonu*
Twoje zapytanie*
* Zgadzam się z warunkami serwisu (RODO) oraz jego polityką prywatności.
Proszę zaznaczyć zgodę potwierdzającą zapoznanie się z warunkami korzystania z serwisu.
Dodaj do mojej listy życzeń

Dodanie to listy życzeń wymaga założenia konta

3441

Dlaczego wybrać nas?

Masz jakieś pytania?

Nie bój się kontaktu z nami. Rozjaśnimy Ci wszelkie wątpliwości i odpowiemy na najbardziej oczywiste pytania! W końcu kto pyta, nie błądzi.
+48 888 170 701

info@wemoove.pl

9 dni / 8 nocy
27 grudnia-4 stycznia 2023/24
Polska
Moshi, Tanzania
Wielkość grupy: 6-13 osób
Opis pakietu

Tanzania, ciągnąca się od Oceanu Indyjskiego, poprzez sawannę, aż po najwyższy szczyt Afryki Kilimandżaro, to kraj kontrastów. W ciągu zaledwie paru dni niemożliwe jest poznanie wszystkich jej uroków. Możemy jedynie Was zapewnić, że na pewno warto ją odwiedzić. Na proponowanym przez nas wyjeździe skoncentrujemy się na zdobyciu najwyższej wolnostojącej góry świata – Kilimandżaro, która ma wysokość 5895 m n.p.m. Właściwie skupimy się na zdobyciu jego głównego wierzchołka Uhuru Peak, będącego pozostałością po wulkanie, podobnie jak reszta wierzchołków. Przygodo trwaj…

Jeśli marzysz o pokonaniu własnych słabości, sprawdzeniu się w wymagającym afrykańskim klimacie i w dodatku na dużej wysokości, ale równocześnie chcesz przeżyć wspaniałą przygodę, poznać pełną pozytywnej energii afrykańską kulturę, która naładuje Twoje baterie na długi czas, to Biały Dach Czarnego Lądu jest właśnie dla Ciebie. Razem z WeMoove osiągniesz swoje cele w świetnej atmosferze przygody. Pozostawimy w Twojej głowie masę fantastycznych wspomnień i emocji. Fakultatywnie, po wysiłku będzie czas na zasłużony odpoczynek na rajskich plażach Zanzibaru i na zwiedzenie uroczego Stone Town. Odwiedzimy także afrykańskie safari i wioskę Masajów, aby jeszcze lepiej zrozumieć mieszkających tam ludzi i ich kulturę. ,,Kibo – Maczame route” to Afryka w pigułce. Poznaj ją razem z nami!

Terminy:

27 grudnia 4 stycznia 2023/24
DO POTWIERDZENIA
  Daj mi znać, kiedy będzie potwierdzony.

Karol Adamski

Miejsce i godzina spotkania:

Moshi (Google Map) 16.00

Cena zawiera:

 • Trekking na Kilimandżaro
 • Opiekę lokalnych przewodników i tragarzy
 • Obiady i noclegi w namiotowych obozach podczas wyprawy
 • Transfery na miejscu. Rodzaj środków transportu: minibus, auto, jeep.
 • Zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym z prywatną łazienką
 • Kolacje i śniadania w hotelach
 • Opiekę polskiego koordynatora
 • Ubezpieczenie AXA - KL, NNW
 • Obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • Obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

Cena nie zawiera:

 • Przelotu
 • Opłat wizowych - Tanzania (50 USD), Kenia (25 USD)
 • Posiłków i napojów niewymienionych powyżej
 • Wycieczek fakultatywnych oraz tych nie ujętych w programie (Zanzibar, Safari)
 • Pamiątek, które wrócą w Twoim plecaku do domu
Czego się spodziewać?
50%
skala trudności
70%
kondycja fizyczna
50%
Kultura
25%
Relaks
Szczegółowy plan pakietu

Dzień 1 Check in w Moshi

Wieczorem spotkamy się w hotelu i na powitalnej kolacji omówimy szczegóły wyjazdu i będziemy mieli chwilę, aby lepiej siebie poznać. Czeka nas w końcu długa wspólna droga, w której każdy z nas odegra bardzo ważną rolę. Pamiętajmy! Nic tak dobrze nie nauczy nas pracy w zespole jak góry. Może to więc być świetna okazja, żeby dowiedzieć się czegoś nowego o sobie i innych.

Powitalny obiad i nocleg wliczony jest w cenę pakietu. Inne posiłki i dodatkowe napoje opłacamy we własnym zakresie.

Dzień 2Machame Gate – Machame Camp (1800 – 2835 m n.p.m.)

Na miejsca… Gotowi… ? START ! Budzimy się o 7:30. Udajemy się pod Machame Gate, skąd przechodzimy do Machame Camp (około 5 godzin trekkingu), zjemy kolację przygotowywaną przez lokalnych kucharzy, śpimy w dwuosobowych namiotach i odpoczywamy przed kolejnym dniem. W tej części trekkingu przemierzać będziemy strefę tropikalnego lasu deszczowego ze wspaniałą, bujną roślinnością tego rejonu.

Wszystkie posiłki i noclegi podczas trekkingu wliczone są w cenę pakietu.

Dzień 3Machame Camp – Shira Cave Camp (2835 - 3750 m n.p.m.)

W zdrowym ciele zdrowy duch ! Dzień rozpoczynamy od herbatki imbirowej (pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego i w aklimatyzacji). Po porannej toalecie i śniadaniu około 8:00/8:30 zaczynamy trekking. Lasy tropikalne zostaną zastąpione roślinnością niskopienną, a nasz główny cel odsłoni się w pełnej okazałości. Po dotarciu do obozu czeka nas odpoczynek, lunch i kolacja. Śpimy w namiotach obozowych. Czas przejścia to około 4-5 godzin.

Wszystkie posiłki i noclegi podczas trekkingu wliczone są w cenę pakiet

Dzień 4Shira Cave Camp – Baranco Camp (3750 - 3900 m n.p.m.)

Procedury poranne niczym się nie różnią od tych z dnia poprzedniego (podobnie będzie każdego dnia, za wyjątkiem ataku szczytowego). Wyjście około 8:30. Z Shira Camp wyruszamy w stronę Lawa Tower, aklimatyzacyjnego wzniesienia (twór lawowy) leżącego na wysokości 4600 m n.p.m. , skąd zejdziemy na 3900 m do Baranco Camp, pozwalając organizmowi na spokojne adaptowanie się do wysokości. W tej części towarzyszyć nam będą już tylko kamienie i nieliczna roślinność. Dystans pomiędzy obozami wynosi około 11 km, a szacowany czas przejścia to 6-7 h.

Wszystkie posiłki i noclegi podczas trekkingu wliczone są w cenę pakietu.

Dzień 5Baranco Camp – Karanga Camp (3900 - 3980 m n.p.m.)

Pierwsza i jedyna okazja do użycia rąk przy zdobywaniu Kilimandżaro, czyli nie taki diabeł straszny jak go malują! Dzisiejszy dzień zaczniemy od trawersu Barranco Wall. Z niewielkimi trudnościami technicznymi poradzimy sobie dzięki pomocnej dłoni naszych miejscowych przewodników. Po wejściu na grań zobaczymy przepiękny widok na miasteczka i wioski leżące u podnóża Kilimandżaro z majestatyczną górą (wulkanem) Meru w tle. Następnie przez piargi i grzbiety dochodzimy do obozu Karanga 4000 m n.p.m. (obóz ten jest tylko przerwą posiłkową w wersji 6-dniowej , my zostajemy tu na noc, by zwiększyć szanse na zdobycie szczytu). Po dojściu do obozu jemy obiad i w godzinach wieczornych kolację. Czas przejścia wynosi około 4 godzin.

Wszystkie posiłki i noclegi podczas trekkingu wliczone są w cenę pakietu.

Dzień 6Barafu (4673 m n.p.m)

Ostatnia prosta przed nocnym atakiem na jeden z klejnotów Korony. Jeden z najkrótszych czasowo i dystansowo dni w trakcie naszej wyprawy. Po około 3-4 godzinach trekkingu dochodzimy do obozu Barafu położonego na 4673 m n.p.m. Po przyjściu jemy i odpoczywamy. Kolacja jest wcześniej niż zwykle. Tuż po niej przychodzi czas na odprawę taktyczną przed atakiem, potem chwila na spakowanie plecaków i pora na krótki, ale regenerujący sen (zatyczki do uszu wskazane!). Jutro czeka nas ciężki, ale równocześnie ekscytujący dzień.

Wszystkie posiłki i noclegi podczas trekkingu wliczone są w cenę pakietu.

Dzień 7Atak szczytowy - Barafu Camp (4673 m n.p.m.) przez najwyższy szczyt masywu Uhuru Peak (5895 m n.p.m.) do Mweka Gate (1800 m n.p.m.)

Wyruszamy zaraz po północy, żeby razem z innymi w sznurze świateł rozpocząć naszą „karawanę do marzeń”. Po około 6 godzinach dochodzimy do krawędzi krateru Kibo, zwanej Stella Point (5756 m n.p.m)., gdzie podziwiamy wschód słońca. Stąd też widzimy już nasz cel. Skręcamy w lewo, podziwiając z jednej strony ogromne lodowce, z drugiej zaś, wnętrze potężnego krateru. Po około 40 minutach dochodzimy do znaku oznaczającego SUKCES!!!
Są gratulacje i zdjęcia, ale nie ma co przesadzać z za długim przebywaniem na tej wysokości. Rozpoczynamy zatem zejście do obozu, z którego zaczynaliśmy dzisiejszy atak. Docieramy tam po około 3 godzinach. Jemy i odpoczywamy. Ponieważ nasze organizmy nie zregenerują się na tej wysokości, musimy rozpocząć kolejny etap obniżania wysokości tj. zejście do obozu Millenium (około 3700 m n.p.m.), gdzie po zjedzeniu kolacji czeka nas upragniony odpoczynek. Ten etap zajmie około 2 godziny. Całość drogi z przerwami to około 16 godzin.

Wszystkie posiłki i noclegi podczas trekkingu wliczone są w cenę pakietu.

Dzień 8Upragniony powrót do cywilizacji

Wciąż nie dowierzając w to, co się wczoraj wydarzyło, schodzimy drogą Mweka do bram Parku Narodowego Kilimandżaro, gdzie kończy się nasz trekking. Dochodzimy tam po około 6 godzinach. Przyjeżdżamy do hotelu, bierzemy wyczekiwany od tygodnia prysznic, odpoczywamy i udajemy się na uroczystą kolację.

Pożegnalna kolacja i nocleg wliczony jest w cenę pakietu. Inne posiłki i dodatkowe napoje opłacamy we własnym zakresie i nocleg wliczony jest w cenę pakietu. Inne posiłki i dodatkowe napoje opłacamy we własnym zakresie.

Dzień 9Check out

Przed wylotem istnieje możliwość odwiedzenia fakultatywnie sierocińca dla zwierząt lub regionalnej plantacji kawy (pokaz całego procesu uprawy kawy wraz z degustacją), połączona z wycieczką nad wodospad spływający ze zboczy Kilimandżaro (istnieje również możliwość degustacji piwa/wina z bananów). Można też całkowicie się zrelaksować, kąpiąc się w naturalnych gorących źródłach.

I jak zawsze nadchodzi chwila pożegnania, ale jesteśmy pewni, że jeszcze spotkamy się gdzieś na krańcach świata!

Informacje dodatkowe

Śpimy w dwuosobowych pokojach (hotel i lodże) oraz dwuosobowych namiotach (podczas trekkingu i safari w Parku Narodowym Serengeti). Istnieje możliwość rezerwacji pokoi jednoosobowych po wcześniejszym zgłoszeniu i dopłacie.

Program pakietu może ulec zmianie w porównaniu do powyższego z powodów od nas niezależnych (warunki klimatyczne, strajki, sytuacja polityczna etc.).

Wycieczka fakultatywna:
dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia wyjazdu o safari i/lub pobyt na rajskiej wyspie Zanzibar, Prosimy o kontakt mailowy.

Mapa

Galeria