+48 888 170 701, +48 690 224 761 info@wemoove.pl

Zaloguj się

Zarejestruj się

Po stworzeniu konta będziesz miał możliwość śledzenia statusu swojej płatności oraz uzyskania jej potwierdzenia oraz dodać ocenę pakietu, w którym brałaś/-eś udział.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Data urodzenia*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Utworzenie konta oznacza, że zapoznałeś się z regulaminem korzystania z serwisu oraz jego polityką prywatności.
Proszę zaznaczyć zgodę potwierdzającą zapoznanie się z warunkami korzystania z serwisu.

Masz już konto?

Zaloguj się
+48 888 170 701, +48 690 224 761 info@wemoove.pl

Zaloguj się

Zarejestruj się

Po stworzeniu konta będziesz miał możliwość śledzenia statusu swojej płatności oraz uzyskania jej potwierdzenia oraz dodać ocenę pakietu, w którym brałaś/-eś udział.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Data urodzenia*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Utworzenie konta oznacza, że zapoznałeś się z regulaminem korzystania z serwisu oraz jego polityką prywatności.
Proszę zaznaczyć zgodę potwierdzającą zapoznanie się z warunkami korzystania z serwisu.

Masz już konto?

Zaloguj się

Pik Lenina 7134

0
Wyprawy
Od16,000 zł
Imię i nazwisko*
Adres e-mail *
Numer telefonu*
Twoje zapytanie*
* Zgadzam się z warunkami serwisu (RODO) oraz jego polityką prywatności.
Proszę zaznaczyć zgodę potwierdzającą zapoznanie się z warunkami korzystania z serwisu.
Dodaj do mojej listy życzeń

Dodanie to listy życzeń wymaga założenia konta

2370

Rezerwuj

22 dni / 21 nocy
01-22 lipca 2024
Poland
Kirghizistan (Bishkek)
Wielkość grupy: 6-8 osób
Opis pakietu

Pik Lenina to jeden z najpopularniejszych szczytów wśród początkujących którzy chcą spróbować swoich sił we wspinaczce wysokogórskiej. Niemal zawsze program Snow Leopard zaczyna się na Szczycie Lenina. Cieszy się szczególną miłością wśród doświadczonych wspinaczy i narciarzy. Dodatkowym plusem jest to, że do Bazy pod Pikiem Lenina można dojechać samochodem, a w Osz jest lotnisko międzynarodowe, więc można lecieć bezpośrednio.

Trasa klasycznego podejścia nie ma stromych odcinków skalnych i lodowych. A zjazd ze szczytu siedmiotysięcznika nie pozostawia obojętnym nawet najbardziej ekstremalnego sportowca. Ale! Nie zapominaj, że szczyt Lenina ma siedem tysięcy metrów wysokości, a za pozorną dostępnością góry kryją się trudności i zagrożenia związane z wysokością. Udane wejście wymaga odpowiedzialnego podejścia do organizacji wyprawy. Aby wziąć udział w tej wyprawie potrzebny jest odpowiedni poziom kondycji fizycznej, podstawowe umiejętności alpinistyczne, wstępne doświadczenie wysokogórskie i oczywiście chęć zdobycia szczytu! Główne trudności, na jakie napotykają alpiniści wspinający się na Pik Lenina to: wysokość, niskie temperatury, pogoda i oczywiście pęknięcia lodu.

Termin:

01 lipca-22 lipca 2024
DO POTWIERDZENIA
  Daj mi znać, kiedy będzie potwierdzony.

Tunc Findik
Gilberto Merlante

Miejsce i godzina spotkania:

Bishkek, (Google Map)

Cena zawiera:

 • Przelot Biszkek – Osz – Biszkek
 • Rejestrację w OWIR
 • Organizację i logistykę wyprawy
 • Permit na zdobywanie szczytu
 • Noclegi na dole w hotelach
 • Full Base Camp Service na Ługowej Polanie (m.in przestronne namioty bazowe wyposażone w łóżka, materace, koce, poduszki, dostęp do gniazdek, stoliki nocne i krzesła, pełne wyżywienie – 3 ciepłe posiłki dziennie, pranie, dostęp do sauny)
 • Full Base Camp Service w obozie I – (m.in. przestronne namioty kempingowe z drewnianą podłogą z izolacją termiczną wyposażone w piankowe materace, pełne wyżywienie – 3 ciepłe posiłki dziennie, za dopłatą możliwość skorzystania z sauny
 • Jedzenie szturmowe na czas akcji górskiej powyżej obozu I zabierane z BC bądź obozu I
 • Rozstawione namioty w obozach C2 i C3
 • Ubezpieczenie WIENER - KL, NNW
 • Obowiązkową opłatę na rzecz państwowego Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (TFG) uiszczaną za każdego uczestnika
 • Obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • Radio, gaz, jetboil i jedzenie dla wszystkich wysokich obozów

Cena nie zawiera:

 • Przelotu Polska do Bishkek
 • Posiłków i napojów niewymienionych powyżej
 • Nadbagażu na przelocie do z Osz (limit 15 kg)
 • Extra wynajmu porterów i zwierząt jucznych (~3USD za 1kg)
 • Wi-Fi
Czego się spodziewać?
100%
Przygoda
90%
Sport
60%
Kultura
15%
Relaks
 • Nieskazitelna natura
 • Odmienne kultury
Szczegółowy plan pakietu

Dzień 1Przyjazd do Biszkeku. Zakwaterowanie w hotelu

Po odebraniu bagażu i przejściu kontroli celnej po przybyciu na Międzynarodowe Lotnisko Manas, po czym zostaniecie zabrani do hotelu.

Dzień 2Przelot do Osz.

Po wczesnym śniadaniu kierowca odbierze Cię i zabierze na poranny lot Biszkek-Osz. W Osz spotkasz się z naszym przedstawicielem, a następnie naszym transportem zostaniesz przewieziony do bazy. W obozie spotka Cię kierownik lub administrator obozu, który zakwateruje Cię i udzieli wszelkich niezbędnych informacji.

Dzień 3Aklimatyzacja w Base Camp.

Po śniadaniu spacer aklimatyzacyjny. Wróć na obiad. Po obiedzie odpoczynek, sprawdzenie sprzętu wysokościowego.

Dzień 4 Aklimatyzacja na Pietrowskiego Pik

Po śniadaniu wędrówka aklimatyzacyjna na grzbiet Pietrowskiego Szczytu. Podejście aż do linii śniegu, na wysokość 4000 m. Z grzbietu otwiera się zapierający dech w piersiach widok na dolinę Alai i trakt Achik-Tash. Wróć do Base Camp na obiad. Odpoczynek, przygotowanie do przejścia do obozu 1.

Dzień 5Trekking do Camp 1 (4400 m).

Po śniadaniu wyjazd do obozu 1. Bagaż można przewieźć konno (za dodatkową opłatą). Z BC do «Lukovaya Polyana» – 1 godzinę drogi pieszo, ale można tam dotrzeć transportem. Dalej idziemy dobrą ścieżką przez przełęcz Puteshestvennikov i po zboczach ostrogi na prawo od lodowca Lenina do obozu 1, przybliżony czas 4-5 godzin. Obóz 1 położony jest na morenie. Zanim do niej dotrzesz musisz przejść przez rzekę.

Dzień 6Wejście na szczyt Yukhin 5100 m n.p.m.

Rano zajęcia na lodzie. Trzeba pamiętać o zasadach poruszania się po lodowcu, pracować nad komunikacją, zapewnić umiejętności samoratowania i ratować rannych z pęknięć lodu. Po zajęciach nie potrzebujesz specjalnego sprzętu. Nocleg w rozstawionym obozie na szczycie.

Dzień 7Zejście do Camp 1 (4400 m).

Przygotowanie do wspinaczki. Po śniadaniu zejście do obozu 1 (4400m). Odpoczynek. Przygotowanie niezbędnego sprzętu do wspinaczki na Obóz 2 (5300m).

Dzień 8Camp 2 (5300 m).

Z C1 do C2 wyjeżdżają na godzinę przed świtem, aby uniknąć upału i mokrego śniegu. Przekraczając morenę i zbliżając się do podnóża północnego zbocza, trzeba podejść do kępy i założyć raki. Dalej wznosi się pośrodku stromego północnego zbocza, na lewo od lodospadu, po drodze jest wiele pęknięć lodowych. Najbardziej niebezpieczne i trudne miejsca są zawieszone na poręczy. W górnej części podejścia trasa biegnie w prawo, na rozległy lodowiec zwany «Skovorodka». Przejdź przez płaskowyż od lewej do prawej. Na powierzchni moreny u podnóża północno-zachodniej grani, na wysokości 5300 m znajduje się С2. Średni czas to 7-9 godzin. Nocleg w namiotach w obozie 2.

Dzień 9Camp 3 (6100 m).

9 rano. Ruch w rakach i więzadłach. Po pokonaniu stromego startu trasa prowadzi do łagodnej północno-zachodniej grani. Dalej w lewo granią do stromego startu szczytu Razdelnaya. C3 znajduje się na obszernej kopule szczytu na wysokości 6100 m n.p.m. Od C2 do C3 zajmie to 4-6 godzin. Nocleg w obozie 3, samodzielne gotowanie.

Dzień 10Zejście do Base Camp (3600 m).

Wcześnie rano rozpoczynasz zejście z obozu 3 do obozu 1. Ruch w rakach i więzadłach. Obiad w obozie 1. Po obiedzie schodzisz do bazy. Kolacja w bazie.

Dzień 11Dzień odpoczynku

Dzień odpoczynku na B Camp

Dzień 12Przygotowanie do atak

Rest in BASE CAMP and preparation

Dzień 13Trekking do obozu 1 (4400 m).

Po aklimatyzacji przejście wymaga mniej wysiłku i czasu.

Dzień 14Wejście do obozu 2 (5300 m).

4 rano. Podejście północnym zboczem szczytu Lenina. Ruch w rakach, w więzadłach, pokonywanie pęknięć polodowcowych. Po aklimatyzacji przejście wymaga mniej wysiłku i czasu. Nocleg w namiotach w Obozie 2. Samodzielne gotowanie.

Dzień 15Przejazd do obozu 3 (6100 m).

Zacznij o 9 rano. Zaraz po obozie stromy start na grani. Przemieszczanie się po szerokiej grani i znowu gwałtowny start na szczyt szczytu Razdelnaya. Ruch w rakach i więzadłach. Średni czas marszu to 4-6 godzin. Po aklimatyzacji przejście wymaga mniej czasu i wysiłku. Nocleg w obozie 3, samodzielne gotowanie. Przygotowanie do atak.

Dzień 16Wejście na szczyt Lenina 7134 m. I zejście do Obozu 3 (6100 m).

Opuszczenie obozu 3 przed świtem. Ruch w rakach. Zejdź z obozu 3 na siodło i wspinaj się stromym startem na szeroki zachodni grzbiet Piku Lenina. Trzymając się lewej strony grzbietu, przesuń się do góry. Po pokonaniu stromego (45 stopni) oblodzonego startu o długości 80 m, zwanego „nożem”, i przechodząc między skałami, trasa przecina rozległy łagodny śnieg – „plateau skoczków” i wychodzi na łagodny zbocze skalistych wzgórz. Nie ma wyraźnych kierunków, aw warunkach niedostatecznej widoczności łatwo się zgubić. Na czubku szczytu znajduje się mały czubek Lenina.

Ważna zasada bezpieczeństwa: jeśli do 2 po południu nie dotarłeś na szczyt, musisz natychmiast zacząć schodzić do obozu szturmowego!

Dzień 17Zejście do obozu 1 (4400 m).

Wcześnie rano rozpoczynasz schodzenie z obozu 3 do obozu 1. Poruszasz się w rakach i wiązkach. Obiad w obozie 1. Odpoczynek.

Dzień 18Zejście do Base Camp (3600 m).

Przejazd do bazy. Ładunek można wysłać konno (za dopłatą). Uroczyste nagrodzenie wspinaczy w Base Camp.

Dzień 19Dzień rezerwowy.

Dzień rezerwowy.

Dzień 20Przelew BC „Achik-Tash” – Osz

Przelew BC „Achik-Tash” – Osz. Zakwaterowanie w hotelu.

Po śniadaniu przejazd do miasta Osz. Na lunch będzie lunchbox. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 21Przelot do Biszkeku

Przelot do Biszkeku. Zakwaterowanie w hotelu.

Po wczesnym śniadaniu zostaniesz przeniesiony na lotnisko na poranny lot Osz – Biszkek. W Biszkeku spotkasz się z przedstawicielem i zawieziesz do hotelu

Dzień 22Transfer na lotnisko. Wyjazd do domu.

Transfer na lotnisko. Wyjazd do domu.

Kierowca odbierze Cię z hotelu o wymaganej godzinie i zawiezie na lotnisko na wybrany lot.

* Program BHP-OSH rozpoczyna się 2 dnia i kończy 21 dnia (czas trwania programu wynosi 20 dni).

Mapa

Galeria