+48 888 170 701, +48 690 224 761 info@wemoove.pl

Zaloguj się

Zarejestruj się

Po stworzeniu konta będziesz miał możliwość śledzenia statusu swojej płatności oraz uzyskania jej potwierdzenia oraz dodać ocenę pakietu, w którym brałaś/-eś udział.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Data urodzenia*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Utworzenie konta oznacza, że zapoznałeś się z regulaminem korzystania z serwisu oraz jego polityką prywatności.
Proszę zaznaczyć zgodę potwierdzającą zapoznanie się z warunkami korzystania z serwisu.

Masz już konto?

Zaloguj się
+48 888 170 701, +48 690 224 761 info@wemoove.pl

Zaloguj się

Zarejestruj się

Po stworzeniu konta będziesz miał możliwość śledzenia statusu swojej płatności oraz uzyskania jej potwierdzenia oraz dodać ocenę pakietu, w którym brałaś/-eś udział.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Data urodzenia*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Utworzenie konta oznacza, że zapoznałeś się z regulaminem korzystania z serwisu oraz jego polityką prywatności.
Proszę zaznaczyć zgodę potwierdzającą zapoznanie się z warunkami korzystania z serwisu.

Masz już konto?

Zaloguj się

Norweskie fiordy

0
Ski-tour
Od9,000 zł8,700 zł

REZERWUJ

Dodaj do mojej listy życzeń

Dodanie to listy życzeń wymaga założenia konta

398
8 dni
15-23 kwietnia 2023
Norwegia
Wielkość grupy: 4 do 6 osób
Opis pakietu

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o jeździe na nartach z nartami na poziomie morza, to jest okazja, aby to marzenie się spełniło: to 69°45′ szerokości geograficznej północnej. Jest to 8-dniowa wycieczka, która odbędzie się w okresie kwietnia, która zabierze Cię na narty na osiem szczytów północnej Norwegii z wylotem i przyjazdem od strony morza, gwarantując wyjątkową panoramę nie jednego fiordu.

Będziemy jeździć na nartach z ekstremalnym narciarzem Roberto Rossim. Instruktor przewodników UVBV. Mieszka pod Matterhornem, skąd kilka razy schodził wschodnią ścianą. Nie dość, że jazda z nim będzie przyjemnością, to jeszcze nauczy nas technik narciarskich.

Proponujemy Państwu tydzień skialpinizmu w najbardziej wysuniętej na północ części Norwegii (Tromso), za kołem podbiegunowym, w Alpach Lyngen. Ten obszar Norwegii pozwala na zapierające dech w piersiach trasy skialpinistyczne między fiordami a zorzą polarną.

Zamieszkamy w domku wyposażonym we wszelkie wygody niedaleko Oderdalen. Stąd codziennie planowane są wspinaczki wzdłuż szczytów, które tworzą kręgosłup Półwyspu Lyngen (Alpy Lyngen), unikalnych i dziewiczych gór, które wznoszą się bezpośrednio z fiordów.

Terytorium charakteryzuje się ciemnoniebieskimi lodowcami, rzekami, wodospadami i górskimi jeziorami. Każdego wieczoru będzie można obserwować zorzę polarną podczas spaceru brzegiem morza lub krótkiej nocnej wycieczki na nartach, aby mieć widok 360° na niebo.

Będą Ci przewodnicy UVBV dla maksymalnego profesjonalizmu i bezpieczeństwa.

Termin:

15-23 kwietnia 2023
POTWIERDZONY

Przewodnik IVBV i instruktor IVBV

Miejsce i godzina spotkania:

Tromso  (Google Map),

Cena zawiera:

 • Pełny wyżywienie
 • Opiekę przewodnika wysokogórskiego IVBV
 • Ubezpieczenie UNIQA
 • Transportu na miejscu

Cena nie zawiera:

 • Loty
 • Wynajmu sprzęt skiturowego: narty, foki, buty, kijki, kask, set lawinowy ABC.

 

Prowadzący: jest prowadzony przez przewodnika górskiego IVBV Roberto Rossi licence n° IT21000184

charakterystyka kursu
60%
doświadczenia skiturowego
65%
poziom stresu
65%
doświadczenie nartach zjazdowych
65%
kondycja fizyczna
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ
 • Ciepłe, dopasowane da panujących warunków ubranie i buty
 • Czapka lub kominiarka
 • Bielizna termoaktywna
 • Nieprzemakalna – przeciwwiatrowa kurtka z kapturem i spodni
 • Skarpety, Rękawice
 • Latarka czołowa z zapasowymi bateriami; okulary przeciwsłoneczne.
 • Termos (0,75-1,0 l)
 • Czekan i raki
 • Narty
 • ABC lawinowe (detektor, sonda, łopata).
Czego się spodziewać?
 • Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o jeździe na nartach z nartami na poziomie morza, to jest okazja, aby to marzenie się spełniło: to 69°45' szerokości geograficznej północnej. Jest to 8-dniowa wycieczka, która odbędzie się w okresie kwietnia, która zabierze Cię na narty na osiem szczytów północnej Norwegii z wylotem i przyjazdem od strony morza, gwarantując wyjątkową panoramę nie jednego fiordu.
Szczegółowy plan kursu

Dzień 1

Nawet jeśli ten dzień będzie piękny i ciepły, to polecam mieć pod ręką puchowe kurtki, bo naszym celem tym razem jest Wielka Północ. Lecimy nad Alpami i Morzem Północnym. Przesiadka w Oslo i lądujemy w Tromso, mieście położonym za kołem podbiegunowym.

Dzień 2

Pierwszy smak nordyckiego śniegu. Po krótkiej przesiadce zakładamy narty i foki, aby wspiąć się na górę Tromso – Tromsdalstinden – 1238m. W końcu schodzimy na tak długo wyczekiwane zejście i wracamy do wioski na tyle wcześnie, aby mieć czas na krótkie zwiedzenie miasta i „Muzeum Polarnego”.

Dzień 3

Przenieś się trochę dalej na północ, aby zrobić niezłą wyprawę skialpinistyczną, czyli Ulstinden – 1094m. Po południu wracamy do naszej „bazy” i na kolację odkorkujemy kilka butelek białego wina, aby lepiej delektować się smakami makaronu z łososiem i innymi nordyckimi specjałami.

Dzień 4

Opuszczamy pole wygodnych domów i ruszamy na kilka dni w stronę wsi Svensby. Podczas przesiadki nie będziemy mogli się oprzeć, by nie wejść na górę i nie zrobić ładnego zejścia na zboczach Stormheim – 1240m., które znajduje się przy drodze. Wieczorem zakwaterujemy się na kolejne trzy dni w przytulnym domku.

Dzień 5

Ruszamy w stronę Lingen, a następnie przeprawiamy się promem przez fiord, by zrobić podejście na Giilavarri – 1163m. Wieczorem wracamy do lodży.

Dzień 6

Naszym pojazdem kierujemy się na północny-zachód, aby wspiąć się na lodowiec Strupbreen do Colle Tafelintinden – ok. 1200m. Jeśli ktoś w grupie nie będzie zadowolony z tego, że dzisiaj nie zdobywamy wierzchołka szczytu, a tylko przełęczą, to zejście zmieni mu humor i to się opłaci. Wróć do loży.

Dzień 7

Wracamy do Tromso, ale nie z pustymi rękami. Myśl o zrobieniu pięknego zjazdu ze szczytu Finnhim Fiellet, który znajduje się w drodze powrotnej, jest nie do odparcia. Wracamy do Tromso i wychodzimy na spacer ulicami tego miasta i pożegnanie z tym „Światem zimna i lodu”, który jest w stanie ogrzać i zafascynować dusze wszystkich miłośników tego białego pudru o nazwie SNOW . Miejmy nadzieję, że zostało jeszcze kilka butelek wina do odkorkowania, aby uczcić ostatni wieczór.

Dzień 8

Powrót

* Organizacja zastrzega sobie prawo do zmiany zaplanowanych miejsc docelowych w zależności od warunków środowiskowych i klimatycznych.

Mapa

Galeria